Öne Çıkan Yayın

Resim

Kombi Bakımı Keçiören I Kombi Petek Temizleme Keçiören

 

Kombi Bakımı Keçiören

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı keçiören  kolaylıkla uygulanabilen bir bakımdır. Fakat bunun için sertifikalı ve eğitimli kişilerden yardım alınmalıdır. 10 yılı aşkın tecrübeli ustalarımızla kombi bakımlarınız ortalama yarım saatlik bir süre içerisinde yapılmaktadır. Kombi bakımı yılda 2 defa yapılmalı ve herhangi bir mevsim beklenmemelidir. Önemli olan arıza gerçekleşmeden yapılmasıdır. Arıza gerçekleşirse yapılan işleme tamir, kontrol etmek ve verimliliği sağlanması işlemine bakım denilmektedir. Bu nedenle arızanın beklenmemesi gerekir.

Kombi Bakımı Yapılırken Hangi İşlemler Uygulanır?

Kombi bakımı için ilk olarak sertifikalı bir ustadan ya da yetkili servisten destek almanız gerekir. Sonrasında;

·         Varsa arızadan bahsedilmelidir.

·         Kombinin elektriği ve suyu kapatılır.

·         Kombinin içindeki su boşaltılır.

·         Kombinin boruları dahil tüm aksamları kontrol edilerek kaçak olup olmadığı kontrol edilir.

Keçiören Kombi Bakımı

·         Kombi bacasında tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilerek gaz çıkışının doğru bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediği gözlemlenir.

·         Kombi içinde tozlanma varsa tozlar temizlenir. Bu biriken tozlar kombinin parçalarını ilerleyen zamanda yıpratmaktadır.

·         Kombi elektrik ile çalışmaktadır. Bu nedenle kombi bakımı keçiören yapılırken muhakkak kombinin elektrik tesisatı da kontrol edilmektedir. Elektrik kaçakları ya da kısa devreler kombinizin ana kartına zarar verebilmekte kombinizin bozulmasına neden olmaktadır.

·         Genleşme tankı içerisindeki hava az ise yükseltilerek takviye yapılır.


Etlik Kombi Petek Temizleme

·         Brülör ve yanma haznesinin temizliği yapılır.

·         Gerekli vanalar yerlerinden sökülerek içleri kontrol edilir. Sonrasında özel bir şekilde temizlenir. Temizlenen vanalar yerlerine yeniden monte edilir.

·         Arızalı parçalar var ise kullanıcının onayı alınarak onarılır. Onarımı yapılamayacak parçalar yenisi ile değiştirilir ve uyumluluk kontrolleri yapılır.

·         Kalorifer filtresi zaman içerisinde pislenmektedir. Temizlenerek yerine takılır.

·         Sisteme su yüklemesi tekrardan yapılır. Sonrasında bar ayarlanır. Bu bar ayarı genel olarak 1,5 ayarına getirilmektedir.

·         Kombinin sıcak su ayarları kontrol edilir. Eğer peteklerde ısınma sağlanıyorsa sorun olmadığının onayı verilir.

Tüm bu işlemler yapılırken ustanızdan sizlere bilgilendirme yapmasını talep etmeniz önemlidir. Yapılan işlemler ve özellikle de değişmesi gereken parçalar hakkında ayrıntılı bilgi almanız önemlidir. Bunun yanında var olan ısınma problemlerinizi önceden tespit etmiş olmanız kombi bakımı keçiören işlemi yapılırken nokta atışı yapmayı sağlamaktadır.

 

 

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti