Öne Çıkan Yayın

Resim

Etlik Kombi Bakımı I Etlik Petek Temizleme

Etlik Kombi Bakımı

Etlik Kombi Bakımı ve Petek Temizliği


Etlik Kombi bakımı
, yaz kış ısınma amaçlı olarak kullandığımız kombilerimizin rutin temizlik ve kontrol işlemidir. Her yıl muhakkak bir kere bile olsa yaptırılmalıdır. Kombi bakımı için herhangi bir zaman önemli değildir. Genel anlamda kış aylarında yaptıranlar sıklıkla olsa da kombi bakımı yaz aylarında da yaptırılabilir. Su kaçağı tespiti ve tamiri.

Etlik Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı yapılması için ilk olarak teknik servis ya da işini iyi bilen ustalardan destek alınmalıdır. Çünkü kombiler hem elektronik hem de mekanik yapılara sahip ısıtma sistemlerindendir. Bu nedenle özellikle de iç aksamlarına bizlerin ulaşması ve müdahale etmesi hem imkansızdır hem de güvenilir değildir. Kombi bakımı için ilk olarak gelen usta herhangi bir sıkıntı olup olmadığını sorgular. Sonrasında;

·        

Etlik Kombi petek temizleme

Kombinin sıcak suyu ve kalorifer ısıtma performansı ölçülür.

·         Kombiler zaman içerisinde belli noktalardan ya da bağlantı alanlarından su kaçırabilmektedir. Bu kombi suyukaçırmazlık durumu kontrol edilmelidir.

·         Kombi sabit ve hareketsiz olduğu için zaman içerisinde tozlanabilmektedir. Bu tozlar kombide hasar meydana getirebilir. Etlik kombi bakımı işlemlerine kombi içindeki tozun temizlenmesi de dahil edilmelidir.

·         Kombinin elektrik aksamları bazen kurulumdan bazen de kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde yıpranabilir. Herhangi bir temassızlık ya da bağlantı kopması durumu olması halinde kombi düzgün çalışmayacaktır. Bu amaçla kombinin elektrik bağlantıları da kontrol edilmelidir.


Etlik Kombi Tamircisi


·         Kombinin bağlı bulunduğu baca dış etmenlerden kaynaklı olarak tıkanıklık gösterebilir ve bu da kombinin baca fanının doğru çalışmamasına ve havalanamamasına neden olmaktadır. Bu durumun yaşanmaması için etlik kombi bakımı işlemlerinde baca fanı temizliği şarttır.

·         Kombi içinde dolaşan su zaman içinde yoğunlaşabilir. Bu suyun berraklığı ölçülmeli ve herhangi bir işlem yapılmadan evvel bu su tamamen boşaltılmalıdır.

·         Kombi içindeki hava ölçülür. Bazen bu hava yetersiz kalabilir böyle durumlarda hava basımı uygulanmalıdır.

·         Brülör ve yanma haznelerinin temizlikleri itina ile yapılır.

·         Üç yollu vana yerinden çıkartılarak uygun temizleme yöntemi ile temizlenir ve sonrasında tekrar yerine yerleştirilir.

·         Son olarak gaz ayar kontrolleri yapılır. Sonrasında da cihaza uygun bar sistemi ayarlanır. Bu sayede etlik kombi bakımı işlemi tamamlanmış olur. Etlik Kombi Bakımı 

 

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Ankara Petek Temizleme Fiyatları 0312 433 33 10