Öne Çıkan Yayın

KEÇİÖREN PETEK TEMİZLEME Keçiören Petek Temizliğ i Ne Zaman Yapılır.. -Petek Altlarının Isınmadığında *Kombi Derecesini Yükseltiğiniz. Halde Peteklerin Alt Kısımları Isınmadığında- -Kombi Sürekli Aralıklarla Çalışması Halinde Petekleri Isınmadığında *Kombi Alındaki Filtrenin Sık Sık Dolması - Kombi Sirkülasyon Arızası Veriyorsa *Fatura Yüksek Gelmesine Rağmen Petek Isınmıyorsa - Petek Temizliği Yaptırmanız Gerekmektedir. Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? -Banyodaki Radyatör Sökülerek Petek Temizleme Makinesi Bağlanır. -Kombi Zarar Görmemesi İçin Tesisattan Ayrılır. -Tüm Petekler Kapatılır Ve Teker Teker Yıkanmaya Başlar. - Tüm petek ve hatlar makine ile temizlenir. - Tıkanık varsa açmak için kimyasal ilaç kullanılır. - Kombi filtresi temizlenir. - Petek temizliği bittikten sonra petek havaları alınır. -Kombi Uygun Derecede Ayarlanıp Reglaj Ayarları Yapılır. Petek Temizliği ancak profesyonel bir makine ve tesisat temizleme kimyasalı ile yap

Etlik Kombi Bakımı I Etlik Petek Temizleme

Etlik Kombi Bakımı

Etlik Kombi bakımı
, yaz kış ısınma amaçlı olarak kullandığımız kombilerimizin rutin temizlik ve kontrol işlemidir. Her yıl muhakkak bir kere bile olsa yaptırılmalıdır. Kombi bakımı için herhangi bir zaman önemli değildir. Genel anlamda kış aylarında yaptıranlar sıklıkla olsa da kombi bakımı yaz aylarında da yaptırılabilir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı yapılması için ilk olarak teknik servis ya da işini iyi bilen ustalardan destek alınmalıdır. Çünkü kombiler hem elektronik hem de mekanik yapılara sahip ısıtma sistemlerindendir. Bu nedenle özellikle de iç aksamlarına bizlerin ulaşması ve müdahale etmesi hem imkansızdır hem de güvenilir değildir. Kombi bakımı için ilk olarak gelen usta herhangi bir sıkıntı olup olmadığını sorgular. Sonrasında;

·        

Etlik Kombi petek temizleme

Kombinin sıcak suyu ve kalorifer ısıtma performansı ölçülür.

·         Kombiler zaman içerisinde belli noktalardan ya da bağlantı alanlarından su kaçırabilmektedir. Bu kombi suyukaçırmazlık durumu kontrol edilmelidir.

·         Kombi sabit ve hareketsiz olduğu için zaman içerisinde tozlanabilmektedir. Bu tozlar kombide hasar meydana getirebilir. Etlik kombi bakımı işlemlerine kombi içindeki tozun temizlenmesi de dahil edilmelidir.

·         Kombinin elektrik aksamları bazen kurulumdan bazen de kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde yıpranabilir. Herhangi bir temassızlık ya da bağlantı kopması durumu olması halinde kombi düzgün çalışmayacaktır. Bu amaçla kombinin elektrik bağlantıları da kontrol edilmelidir.


Etlik Kombi Tamircisi


·         Kombinin bağlı bulunduğu baca dış etmenlerden kaynaklı olarak tıkanıklık gösterebilir ve bu da kombinin baca fanının doğru çalışmamasına ve havalanamamasına neden olmaktadır. Bu durumun yaşanmaması için etlik kombi bakımı işlemlerinde baca fanı temizliği şarttır.

·         Kombi içinde dolaşan su zaman içinde yoğunlaşabilir. Bu suyun berraklığı ölçülmeli ve herhangi bir işlem yapılmadan evvel bu su tamamen boşaltılmalıdır.

·         Kombi içindeki hava ölçülür. Bazen bu hava yetersiz kalabilir böyle durumlarda hava basımı uygulanmalıdır.

·         Brülör ve yanma haznelerinin temizlikleri itina ile yapılır.

·         Üç yollu vana yerinden çıkartılarak uygun temizleme yöntemi ile temizlenir ve sonrasında tekrar yerine yerleştirilir.

·         Son olarak gaz ayar kontrolleri yapılır. Sonrasında da cihaza uygun bar sistemi ayarlanır. Bu sayede etlik kombi bakımı işlemi tamamlanmış olur.

 

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara 0312 433 33 10

Ankara Petek Temizleme Fiyatları 0312 433 33 10