Öne Çıkan Yayın

Resim

Kombi Petek Temizleme Çankaya 0312 433 33 10

Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Fiyatı  - 0312 433 33 10
www.petektemizlemeankara.org
Petek temizleme işlemi sırası ile aşağıda anlatmaya çalışalım

- İlk olarak gelen usta dairenizde kombi ve banyonuzu görmek ister
- Keşif yapılıp makinenin konulacağı yer ayarlanır.
- Makinenin konucağı yer genelde ıslak zemin olduğu için banyo olur.
- Banyodaki tahliyeden yoksa petekten su tahliye edilir.


- Kombi ile hat birbirinden ayrılır ( Usta ayırmıyorsa kombi zarar görür / gerçek temizleme yapılamaz.)
- İlk başta ilaçların iyi etki etmesi için ön temizleme yapılır.
- İlaç sisteme verilir ve içerideki kireç ve pası çözmesi için yeteri kadar sirkülasyon yapılır.
- Peteklerin hepsi kapatılıp temizlenecek bir petek açık bırakılır
- Bu şekilde tüm petekler tek tek temizlenir.
- Yıkama işleminden sonra sistemde asit olmadığına emin olmak için turnusol kağıdı ile bakılır.


- Kombi pislik tutucusu (filtresi) temizlenir


- Kombiyi hatta bağladıktan sonra tüm vanalar açılır ve sisteme su basılır.
- Hava alma işlemi her petekten tek tek su gelene kadar devam eder.


- Hava alma işlemi bitince kombi çalıştırılır.
- Reglaj ayarları yapıldıktan sonra kombi ve petekler kontrol edildikten sonra kombi yada peteklerde problem varsa tüketici bu konuda uyarılır.

Yukarıda anlatılan işlemler 3 + 1 daireler için ortama 8 petek varsayalım yaklaşık 2 - 2 buçuk saat sürmektedir.

Ev Kirlenirmi Halıları Koltukları Kaldıralımmı?
Yukarıdaki resim ve videolarda görüldüğü gibi aksi durum olmadıkça yere su dökülmez. Hiç bir şeyi kaldırmanıza gerek yok sadece petek vanaları ile işimiz oluyor.

Önemli;
1 - Temizlik işleminin yapılma amacı daha az faturayla daha verimli ısınmaktır. Temizlik işlemini yapacak firma veya şahıslar temizlik esnasında kullanılan ilaçların ithal olduğunu söyleyerek faiş fiyatlar söylemektedirler şunu dikkat etmeliyiz ilaç fiyatları arasında en kötüyle en iyi arasında uçurum yoktur.
2 - Sistem temizliği yapıldıktan sonra reglaj ayarı tüketici günlük kaç derecede yakıyor ise o derecede ayarlanmalıdır. Tüketici 45 derecede yakıyor ise kombi 45 dereceye getirilip ona göre ayarlanmalıdır. Kombi 70 dereceye getirilip reglaj ayarı yapılmaz bu hile olmuş olur.Petek Temizliği Neden Gereklidir

Petek temizliği ,kullanım yılına bağlı olarak suyun özelliklerine sıcaklığı oksijeni ve kireç oranına göre kapalı devre ısıtma sistemlerinde zamanla çamurlaşma, kireç,kışır,tortu,balçık oluşur.Bu maddelerin ısınma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar ısı ve su sirkülasyonunun sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanır. Biz ANKARA PETEK TEMİZLEME olarak uzman kadromuz ve profosyonel son teknolojik makinalarımız ile kalorifer tesisatınıza zarar vermeyecek özel kimyasallarla ısınma garantisi vererek temizlik ve bakımını yapıyoruz.


         Isınma problemi olan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yapmak sorunu ortadan kaldırmayabilir.Tecrübeli ustalarımız  peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun  kaynağına inerler.Bazı evlerde yeterli büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerinizin yeterli ısı transferi yapmamasına sebep olabilir.Sıcak suyun kombinizden çıkış yapıp tesisat borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda olumsuz sonuçlar çıkabilir.,kimi zaman kalorifer petekleri ters bağlanmış veya peteklerin içersinde hava olabilir.Evinize gelen  firma veya şahışlar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız petek temizleme işlemlerini tekrar gözden geçirmenizi öneririz.


PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ NE ZAMAN YAPTIRILMALI 
Isınma sorunlarınız varsa,iyi ısınamıyorsanız,petekleriniz beklediğiniz ısıyı vermiyorsa, peteklerinizin üstü ısınıyor altı ısınmıyorsa ve kombinin derecesini yükselttiğiniz halde dairenin ısı derecesi artmıyorsa,doğalgaz faturanız kullandığınız ısıya göre fazla geliyorsa,evdeki  en son peteğiniz ısınmıyorsa,kombiniz sürekli arızaya geçiyorsa, kombi devir daim yapmıyorsa, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa, kalarifer tesisatınızın 3 yıldır temizliği yapılmamış durumda ise peteklerinizin temizlenme zamanı gelmiş demektir.


Müşterilerimizin memnuniyetine ve güvenine her zaman önem veren firmamız, sektörün yenilikçi ve her zaman profesyonel hizmet anlayışını benimsemiş lideri olarak çalışmaktadır. Lavabo, logar ve tuvalet tıkanıklıklarını açmak için kameralı görüntüleme sistemleri, özel tıkanıklık açma ekipmanları kullanmakta ve bu sayede problemlerine kalıcı çözümler üretmekteyiz. Firmamız yenilikçi hizmet anlayışıyla modern teknolojinin imkanlarından sonuna kadar faydalanmakta, profesyonel ekiplerle tesisat sorunlarını mümkün olan en kısa sürede 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti