Öne Çıkan Yayın

Resim

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara 0312 433 33 10www.petektemizlemeankara.org

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılmalıdır

* Peteklerin alt kısımları soğuk ise

* Dereceyi yükseltmemize rağmen petekler ısınmıyor ise

* Faturanız yüksek gelmesine rağmen ısınamıyor iseniz

* Kombi sık aralıklarla çalışmasına rağmen petekler ısınmıyor ise

* Kombi filtresi çok sık tıkanıyor ise

Petek temizleme Keçiören yaptırmanız gerekir.
Kombi Petek Temizleme Fiyatları:


Petek temizliği işlemi sırası ile aşağıda anlatmaya çalışalım


- İlk olarak gelen usta dairenizde kombi ve banyonuzu görmek ister


- Keşif yapılıp makinenin duracağı yer ayarlanır.


- Makinenin duracağı yer genelde ıslak zemin olduğu için banyo olur.


- Banyodaki tahliyeden yoksa petekten su tahliye edilir.- Kombi ile hat birbirinden ayrılır ( Usta ayırmıyorsa kombi zarar görür / gerçek temizleme yapılamaz.)

- İlk başta ilaçların iyi etki etmesi için ön temizleme yapılır.

- İlaç sisteme verilir ve içerideki kireç ve pası çözmesi için yeteri kadar sirkülasyon yapılır.

- Peteklerin hepsi kapatılıp temizlenecek bir petek açık bırakılır

- Bu şekilde tüm petekler tek tek temizlenir.

- Yıkama işleminden sonra sistemde asit olmadığına emin olmak için turnusol kağıdı ile bakılır. Keçiören Petek Temizleme- Kombi pislik tutucusu (filtresi) temizlenir


- Kombiyi hatta bağladıktan sonra tüm vanalar açılır ve sisteme su basılır.

- Hava alma işlemi her petekten tek tek su gelene kadar devam eder.


- Hava alma işlemi bitince kombi çalıştırılır.
- Reglaj ayarları yapılır kombi ve petekler kontrol edilir. Peteklerde problem varsa tüketici bu konuda bilgilendirilir.

Petek Temizleme Ne Kadar Sürer :
Yukarıda anlatılan işlemler 3 + 1 daireler için ortama 8 petek varsayalım yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Ev Kirlenirmi Halıları Koltukları Kaldıralımmı?
Yukarıdaki resim ve videolarda görüldüğü gibi aksi durum olmadıkça yere su dökülmez. Hiç bir şeyi kaldırmanıza gerek yok sadece petek vanaları ile işimiz oluyor.

Önemli;

1 - Temizlik işleminin yapılma amacı daha az faturayla daha verimli ısınmaktır. Temizlik işlemini yapacak firma veya şahıslar temizlik esnasında kullanılan ilaçların ithal olduğunu söyleyerek yüksek fiyatlar söylemektedirler şunu dikkat etmeliyiz ilaç fiyatları arasında en kötüyle en iyi arasında uçurum yoktur.

2 - Sistem temizliği yapıldıktan sonra reglaj ayarı tüketici günlük kaç derecede yakıyor ise o derecede ayarlanmalıdır. Tüketici 45 derecede yakıyor ise kombi 45 dereceye getirilip ona göre ayarlanmalıdır. Kombi 70 dereceye getirilip reglaj ayarı yapılmaz bu hile olmuş olur.


Petek Temizliği Neden Gereklidir

Petek temizliği ,kullanım yılına bağlı olarak suyun özelliklerine sıcaklığı oksijeni ve kireç oranına göre kapalı devre ısıtma sistemlerinde zamanla çamurlaşma, kireç,kışır,tortu,balçık oluşur.Bu maddelerin ısınma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar ısı ve su sirkülasyonunun sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanır. Biz ANKARA PETEK TEMİZLEME olarak uzman kadromuz ve profesyonel son teknolojik makinelarimiz ile kalorifer tesisatınıza zarar vermeyecek özel kimyasallarla ısınma garantisi vererek temizlik ve bakımını yapıyoruz.         Isınma problemi olan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yapmak sorunu ortadan kaldırmayabilir.Tecrübeli ustalarımız  peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun  kaynağına inerler.Bazı evlerde yeterli büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerinizin yeterli ısı transferi yapmamasına sebep olabilir.Sıcak suyun kombinizden çıkış yapıp tesisat borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda olumsuz sonuçlar çıkabilir.,kimi zaman kalorifer petekleri ters bağlanmış veya peteklerin içerisinde hava olabilir.Evinize gelen  firma veya şahıs bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız petek temizleme işlemlerini tekrar gözden geçirmenizi öneririz.

PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ NE ZAMAN YAPTIRILMALI ?


          Isınma sorunlarınız varsa,iyi ısınamıyor iseniz,peteklerin beklediğiniz ısıyı vermiyorsa, peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor ise ve kombinin derecesini yükselttiğiniz halde dairenin ısı derecesi artmıyorsa,doğalgaz faturanız kullandığınız ısıya göre fazla geliyorsa,evdeki  en son peteğiniz ısınmıyor ise,kombi sürekli arızaya geçiyorsa, kombi devir daim yapmıyorsa, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa, kalorifer tesisatının 3 yıldır temizliği yapılmamış durumda ise peteklerin temizlenme zamanı gelmiş demektir.

Müşterilerimizin memnuniyetine ve güvenine her zaman önem veren firmamız, sektörün yenilikçi ve her zaman profesyonel hizmet anlayışını benimsemiş lideri olarak çalışmaktadır. Lavabo, logar ve tuvalet tıkanıklıklarını açmak için kameralı görüntüleme sistemleri, özel tıkanıklık açma ekipmanları kullanmakta ve bu sayede problemlerine kalıcı çözümler üretmekteyiz. Firmamız yenilikçi hizmet anlayışıyla modern teknolojinin imkanlarından sonuna kadar faydalanmakta, profesyonel ekiplerle tesisat sorunlarını mümkün olan en kısa sürede Petek Temizleme Nasıl Yapılır


Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti