Öne Çıkan Yayın

Resim

Çankaya Petek Temizleme 150TL 0312 433 33 10


Petek Temizliği Nasıl Yapılır:
Petek temizleme işlemini aşamalar halinde yapılan bir işlemdir.

İlk aşamada bu işi yapacak profesyonel bir makineye ihtiyaç var. Temizlik işlemi için piyasada çok fazla makine var bu makineler çalışma prensiplerine göre ve güç durumuna göre değişir. Bu makinelerin çoğu gerçek temizlikten uzak sadece göstermeliktir. Gerçek temizlik için en ideal makineler hava ve suyu aynı anda basa bilen hava darbeli temizleme makineleridir. Diğer makineler  sadece suyu basar ve hep aynı basıncı uygadığı için dipte kalan tortuyu temizleyemez yüzeyse bir temizlik yapar. Hava darbeli makineler ise suyu ve havayı basınçlı şekilde peteğin içerisine gönderir. Bu şekilde peteğin içinde patlamalar yaratarak tüm pisliklerin havaya kaldırıp dışarı çıkmasını sağlar. Bu özellik sayesinde peteğin her tarafına suyu çarpar kirleri temizlemiş olur.


İkinci aşamada ilaç kullanımı telefonla bizi arayan tüketicilerin ilk bize sordukları soru kimyasal ile petek temizliği yapıyormusunuz. Bunu bana sorduklarında aklıma hemen gereksiz kullanılan antibiyotikler geliyor. Kimyasal ilaçlarda aynı insanların gereksiz yere antibiyotik kullandıkları gibi kullanılıyor. Gereksiz yere tesisata ve hatlara dökülen kimyasallar gelişi güzel durulanıyor buda uzun vadede çürümelere yol açıyor. Bunun yerine içerisinde asit bulunmayan pas ve kireç sökücüler kullanılarak daha az riskle aynı temizlik elde edile bilir.

Üçüncü aşama Makine ve temizleme ilaçlarını ayarladıktan sonra makineyi hatta bağlamak için banyoya bırakalım. Sistemdeki suyu boşaltıp peteği sökelim. Makineyi hatta bağladıktan sonra kombiyi de hattan hattan ayıralımki makinenin basıncı kombiye zarar vermesin.
Dördüncü aşama da peteklerin hepsini kapatıp sadece yıkamak istediğimiz peteği açarız. Bu şekilde makine tüm gücüyle o peteğin içerisine su ve basınç uygular ve etkili bir temizlik yapılmış olur.Aynı tekniği tüm peteklere tek tek uygulanır buna tek tek petek yıkama denir. Bu işlem esnasın da makine hep banyoda kalır.


Beşinci aşamada temizleme işleminin ardından kombi filtresi temizlenir yerine takıldıktan sonra petekler su ile doldurulur ve havaları alınır. Kombi çalıştırılıp reglaj ayarları yapılır.
Kombide her hangi bir sorun varsa tüketici bilgilendirilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti