Öne Çıkan Yayın

KEÇİÖREN PETEK TEMİZLEME Keçiören Petek Temizliğ i Ne Zaman Yapılır.. -Petek Altlarının Isınmadığında *Kombi Derecesini Yükseltiğiniz. Halde Peteklerin Alt Kısımları Isınmadığında- -Kombi Sürekli Aralıklarla Çalışması Halinde Petekleri Isınmadığında *Kombi Alındaki Filtrenin Sık Sık Dolması - Kombi Sirkülasyon Arızası Veriyorsa *Fatura Yüksek Gelmesine Rağmen Petek Isınmıyorsa - Petek Temizliği Yaptırmanız Gerekmektedir. Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? -Banyodaki Radyatör Sökülerek Petek Temizleme Makinesi Bağlanır. -Kombi Zarar Görmemesi İçin Tesisattan Ayrılır. -Tüm Petekler Kapatılır Ve Teker Teker Yıkanmaya Başlar. - Tüm petek ve hatlar makine ile temizlenir. - Tıkanık varsa açmak için kimyasal ilaç kullanılır. - Kombi filtresi temizlenir. - Petek temizliği bittikten sonra petek havaları alınır. -Kombi Uygun Derecede Ayarlanıp Reglaj Ayarları Yapılır. Petek Temizliği ancak profesyonel bir makine ve tesisat temizleme kimyasalı ile yap

Çankaya Kombi Bakım 0312 433 33 10 - 0535 683 81 00

KOMBİ ARIZALARININ NEDENLERİ NELERDİR ?

Kombilerin kesintisiz çalıştığı kış aylarında herhangi bir arızaya sebebiyet vermemesi ve daha yüksek maliyetli arızaları önlemek için bakımlarının senelik olarak rutin şekilde yapılması gerekmektedir. Kurulum ve kullanıcı hataları dahil birçok nedenden dolayı kombiler arızalanmaktadır. Başta bakımının zamanında yapılmaması ile kendini gösteren arızalar, zamanla parça aşınmasına neden olarak kombinizi kullanılamaz hale getirmektedir. Kurulum hataları kombinizi doğrudan etkileyen faktörlerden birisidir. 
Bu hatalar ; Tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, uygulamada hesap hatası ile boru çapının daralması, radyatör vanalarında kaliteli ürünlerin kullanılmaması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor.


Tesisatınızın Su Basıncı 
Uzmanların tavsiyesi kombiye ulaşan suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı kadar suyun dışarı sızması kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olmaktadır. Suyun tesisata ilk verildiği haftalarda sistemde kalan hava nedeniyle birkaç kez düşmesi normal olarak karşılanmaktadır. Kullanıcı Hataları
Kombiyi ilk defa kullananlar, kullanma klavuzunu yeterince okumadığından kaynaklanan bazı hatalar yapmaktadırlar bu ise kombinizi resetleme ile çözülmektedir. Ancak bazı durumlarda arızanın devam etmesi görülmektedir. 

Bu durumlar aşağıya şu şekilde sıralanmaktadır;
- Gaz vanası kapalıylen kombinin çalıştırılması
- Yaz ve Kış modunun doğru şekilde kullanılmaması
- Elektrik kesintileri ve Voltaj daralmalarında kombinin kapatılmaması
- Düşük voltajlarda koruma sağlayacak regülatörleri tercih edilmemesi
- Kombilerin donma yaşayacağı ortamlara monte edilmesi (Balkon gibi)
- Kombilerde bulunan yoğuşma giderinin uygun çapta olması
- Hermetik bacası bulunan kombilerde tozlanmaya karşı önlemlerin alınmaması
- Peteklerin uzun süre bakımının yapılmaması nedeniyle tesisat suyunun kirlenmesi
- Parça ömürlerinin uzatılmaması için bakımların zamanında yapılmaması


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara 0312 433 33 10

Ankara Petek Temizleme Fiyatları 0312 433 33 10