Öne Çıkan Yayın

Resim

Kombi Petek Temizleme Eryaman 0312 433 33 10Tesisat ve Petek Temizleme Eryaman:

Uzun zaman Kullanılan tesisat ve radyatörleriniz belli bir zaman sonra içinde çamurlaşma ve kireçlenmeden ince bir tabaka oluşur. Bu tabaka radyatörlerin ısı kanallarına yapışır ve izalasyon görevi yaparak radyatörlerin verimliliğini oldukça düşürür. Buda ısı problemi ve faturalarınızın yüksek gelmesi olarak yansır.
Eryaman petek temizleme olarak bu sorunu çözüyoruz.


Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı:

* Peteklerin alt kısımlarında ısı kaybı yaşıyorsanız.

* Kombi geçen yıla göre yüksek derecede olmasına rağmen ısı alamadığınızı düşünüyorsanız.

* Kombi filtresini kontrol ettiğinizde dolduğunu görüyorsanız.

* Kombi çok sık aralıklarla çalışıyor aniden derece yükselip geri düşüyorsa.

* Dört yıl ve daha uzun süredir petek temizliği yaptırmamışsanız.

Yukarıdaki belirtilen en çok karşılaşılan belirtilerdir sizde evinizde bu sorunlar varsa petek temizleme işlemi yaptırmanız gerekebilir.


Petek Temizleme İşlemini Nasıl Yapıyoruz
Tesisattan suyu banyodaki tahliye vanasından eğer tahliye vanası yoksa petekten boşaltıyoruz. Banyodaki petek yada havlupan yerinden sökülüp yerine makineyi bağlıyoruz.

Kombi zarar görmemesi için alt rekorlarından söküp bir tapa ile kapatıyoruz. Kombinin bağlı olduğu tüm petekleri vanalarından kapatıp sadece temizleme işlemine başlayacağımız peteği açık bırakıyoruz. Çünkü en iyi temizleme bu şekilde olur. Temizlenen peteğin vanasını kapatıp diğer petek ile devam ediyoruz.

Petekleri temizledikten sonra kombi filtresi temizlenip yerine takıyoruz. Peteklere su basıp havalarını alıyoruz.


Petek Havaları Nasıl Alınır
Kombi hiç bir zaman durduk yere hava yapmaz çünkü içerisinde 1,5 bar basınç vardır. Peteklerin hava yapması için içlerinde suyun tamamen boşalması gerekir. Havaları almak için peteğin üst köşesinde bulunan hava purujörü anahtar yada tornavida yardımı ile gevşetilir ve suyun gelmesi beklenir su geldiğinde purujör sıkılır.


Reglaj Ayarı 
Peteklerde en çok karşılaşılan sorulardan biri bir petek iyi ısınırken diğer peteğin ısınmaması dır. Özellikle bu problem tek hat üzerinden beslenen tesisatlarda karşılaşılan bir durumdur. Kombi bu tip tesisatlarda kendine yakın olan petekleri iyi ısıtırken uzak peteklere yeterince su gönderemez. Biz bu ayarları Eryaman petek temizleme olarak yapıyoruz.Makine İle Petek Temizleme Eryaman

Kombi bakımı ve petek temizleme işleminde dokuz yıllık tecrübemiz ve yenilenen makinelerimiz ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Telefon da en çok karşılaştığımız soruların başında ben kendi peteklerimi kombiden su basarak tahliyeden temizliyorum ama yinede peteklerim ısınmıyor şeklinde oluyor. Bu şekilde yapılan işlemin tesisata hiç bir faydası olmadığı gibi zararı da oldukça fazladır.
Sistemin paslanması ve kireçlenmesi suyu her boşaltığımız da sistemin içerisine yeni dolan sudaki oksijen ve diğer maddeler kirecin ve pasın daha hızlı oluşmasına neden olur.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti