Öne Çıkan Yayın

Resim

Uzman Petek Temizleme DikmenPetek bakımı ne zaman yapılmadır?

Petek bakımı ne zaman yapılır ? Sorusunun cevabı tesisatımızın hangi sistemde yapıldığına direk olarak bağlıdır. Kimileri petek yıkama yı duyduğunda eskiden petek yıkamamı vardı diye serzenişde bulunsada aslında bilmeden çok önemli bir konuya değinmiş olurlar. Yanlış değil doğru eskiden yoktu. 

Nedeni Gelişen Teknoloji:

Eski binalara girmişseniz yada oturmuşsanız muhakkak o büyuk döküm petekleri ve onları besleyen demirden olan boruları bilirsiniz. Heleki o yıllarda yaşayıpta o merkezi sistemlerin kuruluşunu o döküm peteklerin ve demir tesisatların işçilik ve maliyet açısından çepleri yaktığını.

 İşte eski ile yeni arasında ki fark bu o demir borular gitti yerine pprc denilen borular geldi son yıllarda ise ısıtma sistemlerinde kullanılan kılıflı borular çıktı ve tüm yeni yapılarda bu kılıflı borular kullanılmaya başladı.

Kılıflı Boru ve Kollektör Sistem: 

Kılıflı boru ve kollektör sistemin avantajı:  Kombinin altındaki dağıtım yerinden yani kollektör denilen üzerinde küçük vanaların bulunduğu dağıtım merkezinden  kombinin göndermiş olduğu sıcak suyu her peteğe ayrı ayrı gönderip peteklerin aynı derecede ısınmasını sağlamaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti