Öne Çıkan Yayın

KEÇİÖREN PETEK TEMİZLEME Keçiören Petek Temizliğ i Ne Zaman Yapılır.. -Petek Altlarının Isınmadığında *Kombi Derecesini Yükseltiğiniz. Halde Peteklerin Alt Kısımları Isınmadığında- -Kombi Sürekli Aralıklarla Çalışması Halinde Petekleri Isınmadığında *Kombi Alındaki Filtrenin Sık Sık Dolması - Kombi Sirkülasyon Arızası Veriyorsa *Fatura Yüksek Gelmesine Rağmen Petek Isınmıyorsa - Petek Temizliği Yaptırmanız Gerekmektedir. Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? -Banyodaki Radyatör Sökülerek Petek Temizleme Makinesi Bağlanır. -Kombi Zarar Görmemesi İçin Tesisattan Ayrılır. -Tüm Petekler Kapatılır Ve Teker Teker Yıkanmaya Başlar. - Tüm petek ve hatlar makine ile temizlenir. - Tıkanık varsa açmak için kimyasal ilaç kullanılır. - Kombi filtresi temizlenir. - Petek temizliği bittikten sonra petek havaları alınır. -Kombi Uygun Derecede Ayarlanıp Reglaj Ayarları Yapılır. Petek Temizliği ancak profesyonel bir makine ve tesisat temizleme kimyasalı ile yap

Uzman Petek Temizleme DikmenPetek bakımı ne zaman yapılmadır?

Petek bakımı ne zaman yapılır ? Sorusunun cevabı tesisatımızın hangi sistemde yapıldığına direk olarak bağlıdır. Kimileri petek yıkama yı duyduğunda eskiden petek yıkamamı vardı diye serzenişde bulunsada aslında bilmeden çok önemli bir konuya değinmiş olurlar. Yanlış değil doğru eskiden yoktu. 

Nedeni Gelişen Teknoloji:

Eski binalara girmişseniz yada oturmuşsanız muhakkak o büyuk döküm petekleri ve onları besleyen demirden olan boruları bilirsiniz. Heleki o yıllarda yaşayıpta o merkezi sistemlerin kuruluşunu o döküm peteklerin ve demir tesisatların işçilik ve maliyet açısından çepleri yaktığını.

 İşte eski ile yeni arasında ki fark bu o demir borular gitti yerine pprc denilen borular geldi son yıllarda ise ısıtma sistemlerinde kullanılan kılıflı borular çıktı ve tüm yeni yapılarda bu kılıflı borular kullanılmaya başladı.

Kılıflı Boru ve Kollektör Sistem: 

Kılıflı boru ve kollektör sistemin avantajı:  Kombinin altındaki dağıtım yerinden yani kollektör denilen üzerinde küçük vanaların bulunduğu dağıtım merkezinden  kombinin göndermiş olduğu sıcak suyu her peteğe ayrı ayrı gönderip peteklerin aynı derecede ısınmasını sağlamaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ankara - Kameralı Su Kaçağı Tespiti