Öne Çıkan Yayın

KEÇİÖREN PETEK TEMİZLEME Keçiören Petek Temizliğ i Ne Zaman Yapılır.. -Petek Altlarının Isınmadığında *Kombi Derecesini Yükseltiğiniz. Halde Peteklerin Alt Kısımları Isınmadığında- -Kombi Sürekli Aralıklarla Çalışması Halinde Petekleri Isınmadığında *Kombi Alındaki Filtrenin Sık Sık Dolması - Kombi Sirkülasyon Arızası Veriyorsa *Fatura Yüksek Gelmesine Rağmen Petek Isınmıyorsa - Petek Temizliği Yaptırmanız Gerekmektedir. Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? -Banyodaki Radyatör Sökülerek Petek Temizleme Makinesi Bağlanır. -Kombi Zarar Görmemesi İçin Tesisattan Ayrılır. -Tüm Petekler Kapatılır Ve Teker Teker Yıkanmaya Başlar. - Tüm petek ve hatlar makine ile temizlenir. - Tıkanık varsa açmak için kimyasal ilaç kullanılır. - Kombi filtresi temizlenir. - Petek temizliği bittikten sonra petek havaları alınır. -Kombi Uygun Derecede Ayarlanıp Reglaj Ayarları Yapılır. Petek Temizliği ancak profesyonel bir makine ve tesisat temizleme kimyasalı ile yap

Esat Tesisatçı l Petek Temizleme


Petek temizliği gerekli mi?


Petek temizliği Gerekli mi sorusuna verilebilecek en önemli cevap Eğer siz de kış aylarında ısınma problemi yaşamak ya da yüklü doğalgaz faturaları ödemek istemiyorsanız mutlaka petek temizliği yaptırmalısınız Soğuk kış zamanlarında ısınmanın sağlayan en önemli aletlerden biri olarak kombi sistemleri ortam ısıtma işini peteklere sıcak su göndererek yapar Haliyle zaman içerisinde peteklere gönderirler mi su bir takım sorunlara yol açar çünkü şebekeden gelen suyun içerisinde kireç ya da pislik gibi zerrecikler çamurlaşma sebep olur mu çamurlaşma zamanla peteklerde tıkanıklığı sebep olur. Petek temizliği nasıl yapılır:

Günümüz teknolojisinde petek temizliği çok kolay bir şekilde eviniz bakma da birkaç saat içerisinde özel makine ve kimyasallar ile yapılıyor. Bu yöntem sayesinde kolayca peteklerde biriken çamurdan kurtuluyor ve artık tıkanıklığı kaynaklı ısınma problemleriyle karşılasmiyorsunuz. 

Bu bir makinenin sisteme bağlanması ve kimyasal verilmesi esnasina dayanan bu yöntem sistemdeki kireç Pas çamur ulaşmayı yok ederken sistemin tekrar eski halini almasını geciktiriyor.

Petek temizliği genel olarak yeni tesisatlarda iyi bir radyatör ve boru sisteminde yaklaşık 5 yıl kadar gerek duyulmaya bilir. Tabii ki başka etkenler söz konusu değil ise Örneğin sistemin içerisine pislik kaçması beton kırıkları kaçması gibi.
Kış aylarına girilmeden kombinin filtre bakımı ve diğer bakımları yapıldığında ciddi manada ısınmaz kalitesini yükseltir. Ayrıca doğalgaz faturalarında tasarruf ettirir.


Sırası İle Petek Yıkama:

- Makine ile petek temizliği nasıl yapılır uygun bir petekten makine sisteme bağlanır.
- Kombi hattının petek ile bağlantısı kesilir.
- Peteklerin genelinde bir ön temizleme yapılır.
- Makinenin içerisine su doldurulup rezistans çalıştırılır.
- Makinenin içerisine temizleme kimyasalı atılır.
- İçerideki Pas ve kireç çözülene kadar beklenir.
- Makinedeki pis su dışarıya atılır.
- Tüm peteklerinin vanası kapatılır tek bir petek açık bırakılır.
- Temizlenen her Petek kapatılıp kirli Petek açılır.
- Petekler tek noktadan hepsi sökülmeden temizlenir.
- Kombi açılıp havaları kontrol edilir.
Kombi açıldıktan sonra çalışır vaziyette teslim edilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara 0312 433 33 10

Ankara Petek Temizleme Fiyatları 0312 433 33 10