Öne Çıkan Yayın

Resim

Ankara Petek Temizleme 0312 433 33 10


Batıkent Petek Temizleme petek temizleme ne zaman yapılır.

* Kombi filtresi çok sık olarak tıkanıyorsa.

* Kombiyi ayarını yüksek tutmanıza  rağmen petekler ısınmıyor ise.

* Petekler ısınmıyor ama faturanız çok geliyorsa

* Petek altları üstlere göre çok soğuk ise

* Kombi sık aralıklarla devreye girmesine rağmen petekleri ısıtmıyor ise

* 5 yıl ve daha fazla zamandır petek temizliği yaptırmadıysanız.

Petek temizleme zamanı gelmiş demektir.

Batıkent 


Petek temizleme işlemine başlamadan kombi kapatılıp sistemin içerisindeki su boşaltılır.
Sistemdeki su boşaldıktan sonra öncelik olarak kombi ile peteklere giden hat birbirinden ayrılması gerekir nedeni ise makinenin gönderdiği basınç ve ilaç kombiye zarar verme ihtimalidir.Kombinin hattan ayrılması muhakkak yapılması gereken bir işlemdir.
Kombi ve Tesisat birbirinden ayrıldıktan sonra petek hattından gelen pislik tutucu yerinden çıkartılır ve uygun bir fırça ile temizlenip işlem bittikten sonra yerine takılır.

Petek Temizleme için kullandığımız profesyonel hava darbeli makine banyodaki petek yada havlupan sökülerek hatta bağlanır. Petek temizleme makinesi banyoda sabit durur ve kombiden peteklere dağılan hatlar ile tüm peteklere ulaşır.Peteklerin tek tek temizlenmesi aşağıdaki şablonda kombi ve petekleri görüyoruz petekleri hepsini aynı anda temizlemek etkili olmayan bir yöntemdir bunun için dairedeki tüm peteklerin vanasını kapatıp sadece temizlemek için belirlediğimiz peteğin vanasını açık bırakarak, açık olan peteği temizleriz. Daha sonra temizlenen peteğin vanasını kapatıp temizlenecek diğer peteğin vanası açılarak o peteği temizleriz.


Batıkent petek temizleme olarak petek temizleme işleminin ardından tesisattan ayrılan kombi tekrar tesisata bağlanır. Banyo peteği yerine takılır ve kombiden peteklere su doldurulur. Aşağı yukarı tüm kombilerde su basıncı 1,5 bar dır su basıncı ayarlandıktan sonra hava alma işlemine geçilir.


Petek havaları nasıl alınır peteklerde oluşan havalar tek bir noktadan alınmaz her peteğin havası kendinden alınır. Hava alma işlemi adı üstünde hava dışarıya çıkıp ardından su gelmesi ile biter. Ayrıca kollektör sistem olan dairelerde kollektör üzerindeki hava purjöründen alınması gerekir.


Batıkent petek temizleme olarak 2010 yılından yılından bu yana kombi bakımı ve petek temizleme işlerini garantili olarak yapıyoruz. 


Bu blogdaki popüler yayınlar

Sincan Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Ankara Petek Temizleme Fiyatları 0312 433 33 10