Öne Çıkan Yayın

KEÇİÖREN PETEK TEMİZLEME Keçiören Petek Temizliğ i Ne Zaman Yapılır.. -Petek Altlarının Isınmadığında *Kombi Derecesini Yükseltiğiniz. Halde Peteklerin Alt Kısımları Isınmadığında- -Kombi Sürekli Aralıklarla Çalışması Halinde Petekleri Isınmadığında *Kombi Alındaki Filtrenin Sık Sık Dolması - Kombi Sirkülasyon Arızası Veriyorsa *Fatura Yüksek Gelmesine Rağmen Petek Isınmıyorsa - Petek Temizliği Yaptırmanız Gerekmektedir. Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? -Banyodaki Radyatör Sökülerek Petek Temizleme Makinesi Bağlanır. -Kombi Zarar Görmemesi İçin Tesisattan Ayrılır. -Tüm Petekler Kapatılır Ve Teker Teker Yıkanmaya Başlar. - Tüm petek ve hatlar makine ile temizlenir. - Tıkanık varsa açmak için kimyasal ilaç kullanılır. - Kombi filtresi temizlenir. - Petek temizliği bittikten sonra petek havaları alınır. -Kombi Uygun Derecede Ayarlanıp Reglaj Ayarları Yapılır. Petek Temizliği ancak profesyonel bir makine ve tesisat temizleme kimyasalı ile yap

BİLKENT PETEK TEMİZLEME - 532 476 5120

ÇANKAYA BİLKENT PETEK TEMİZLEME

PETEK TEMİZLEME ANKARA


Petekler ne zaman temizlenmeli ?        Evinizde bulunan petekler eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikayetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve peteklerde tıkanma var demektir. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85`i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken tesisat borularına bakım yaptırmadıklarından kaynaklanır.


Yaygın kombi, petek ve tesisat sorunları


Yaygın kombi, petek ve tesisat sorunları


 • Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise
 • Petekler hiç ısıtmadığında yada kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısıtmıyorsa
 • En son petek hiç yanmıyorsa
 • Kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa
 • Kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise
 • Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa

Petek temizliğinin faydaları


 • Kombinin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar.
 • Peteklerde meydana gelen tıkanmaları önler.
 • Yıllarca tesisatta devir daim yapan suyun kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi bir ısınma vermesini sağlar.
 • Tesisat kirliliğinden dolayı sürekli arıza yapan kombilerde bakım masraflarını azaltır.
 • Isınma için ödediğiniz faturalarınız da %5 azalma gözlenecektir.

Petek ve tesisat temizleme yaparken neler kullanıyoruz ?


        Kombi tesisatınızı temizlerken profesyonel bir çalışma için en ideal makine ile iki farklı kimyasal ilaç evinizin büyüklüğüne, tesisatın bina içerisinde dolanımına dikkat edilerek uygulanır.

        Petek temizleme makinemiz Merkezi Sistem Kalorifer kazanları dahil, Alüminyum, dökme ve panel radyatörlerde, Demir, bakır, plastik borularda, yerden ısıtma sistemlerinde her alanda -Kombi ve Yoğuşmalı kazanlarda (marka model fark etmez)- rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca makinemiz temizlemede kullandığımız ilaçların daha etkin olmasını sağlamak için Su Isıtma Sistemi Özelliğine Sahiptir.

Petek temizleme kimyasalı ne işe yarar ?

        Tesisatınızın içerisinde bulunan pas, kireç, yosun gibi birikintileri etkili bir biçimde temizleyerek sizlere ısı tasarrufu ve tesisat ömrünün uzamasını sağlar. İçerdiği bileşenler ile tesisatınıza zarar vermez, kirecin zararlı etkilerinden tesisatınızı korur. Kokusu ile de size zarar vermez. Doğa dostu bir üründür. Kesinlikle ozon tabakasına ve çevreye zararlı bileşenler içermez.

Ankara geneline Servis Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma için ÇANKAYA TESİSAT'ı arayınız : 0312 433 33 10 / 0532 476 5120

Çankaya/Ankara, Türkiye

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kombi Petek Temizleme Fiyat 0312 433 33 10

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara 0312 433 33 10

Ankara Petek Temizleme Fiyatları 0312 433 33 10